Konec obav z hysteroskopie

Obavy z hysteroskopie nejsou na místě, provádíme ji ambulantně a bezbolestně

Nepravidelné krvácení po menopauze, abnormální nález v dutině děložní při ultrazvukovém vyšetření, bolestivá menstruace – to vše mohou být důvody pro gynekologický zákrok zvaný hysteroskopie.

Jedná se o miniinvazivní endoskopickou metodu sloužící jak k diagnostice, tak k operačnímu řešení, kterou provádíme v ambulantním režimu a většinou bez nutnosti celkové anestezie. Zákrok je velmi šetrný, bezbolestný, pro pacientku znamená minimální zátěž a rychlou rekonvalescenci.

Co je hysteroskopie?

Zákrok prováděný tzv. hysteroskopem – velmi tenkým a šetrným optickým přístrojem se světelným zdrojem a kamerou, který se zavádí pochvou, aby lékař prohlédl děložní hrdlo a děložní dutinu pacientky. Při operačním zákroku mohou být odstraněny malé polypy a myomy (nezhoubné děložní nádory), vrozené přepážky či srůsty. Rovněž může lékař pomocí hysteroskopu upravit polohu nitroděložního tělíska, pokud je to potřeba. Součástí výkonu je zpravidla i odběr vzorků tkáně na histologické vyšetření.

Jaké jsou indikace k hysteroskopii?

Provádíme ji nejčastěji u žen v případě nepravidelného krvácení jak v reprodukčním období, tak při menopauze a v pozdějším věku. Při abnormálním ultrazvukovém vyšetření slouží hysteroskopie k dovyšetrení nálezu a k odebrání materiálu na histologické vyšetření ke stanovení dalšího postupu léčby. Další indikací pro zákrok může být neplodnost, časté potrácení, bolestivá menstruace, ale také kontrola po operacích na děloze.

Ambulantně, šetrně a bezpečně

Hysteroskopii včetně operační provádíme v rámci jednodenní chirurgie ambulantně. Na základě individuálního posouzení stavu pacientky lze zákrok provést v celkové anestezii, analgosedaci (nitrožilní podání léků k utlumení bolesti) nebo bez anestezie. Nejčastěji se na naší klinice provádí zákroky v režimu „OFFICE“, tedy bez anestezie. Pacientka při výkonu leží v gynekologické poloze v civilním oblečení, s lékařem komunikuje a krátce poté může odejít domů. Rizika komplikací při výkonu a po něm jsou minimální.

O zdraví žen se staráme už 20 let

Klinika Gynet disponuje pokročilou medicínskou technikou a moderním zázemím. Postarají se o vás vysoce erudovaní lékaři pod vedením MUDr. Hynka Kudělky, MBA, a vstřícný a empatický zdravotnický personál. Najdete nás v Ostravě v městských částech Zábřeh a Výškovice, v Orlové, Karviné, Havířově. U nás budete v těch nejlepších rukách!

www.gynet.cz

Jsme součástí skupiny Innova Healthcare

Nahoru

Používáním webových stránek Innova Healthcare a.s., souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat