Bezbolestná operace

Operace šedého zákalu patří mezi nejčastější a nejefektivnější chirurgické zákroky. Operace probíhá ambulantně s využitím nejmodernějších přístrojů. Celková anestezie není nutná, používá se místní znecitlivění oka kapkami. Operaci je přítomen anesteziolog, který v případě nutnosti zavede analgosedaci. Operace v celkové anestezii se provádějí výjimečně ve zvláště výjimečných případech.

Operace provádíme jednak klasickou metodou za použití ultrazvuku (fakoemulzifikace) a jednak pomocí femtosekundového laseru Victus. Při operaci jsou použity nejmodernější typy implantátů a jejich správnost polohy provádíme pomocí navigačního systému.

Proč operace očí na Oční klinice JL?


 • Tradice od roku 1995

  Naši lékaři jsou špičkoví specialisté s mnohaletou praxí v očním lékařství. Oční klinika v současnosti vytváří nejvíce odborných publikací, je nositelem akreditace nejvyššího stupně pro vzdělávání neatestovaných lékařů udělené Ministerstvem zdravotnictví ČR a je oprávněna používat označení Oční klinika FBMI ČVUT.


 • Centrum vysoce specializované péče

  Od roku 2019 je na naší klinice nově aplikována léčba sítnicových nemocí aplikací léku přímo do sklivce. Používáme preparáty Eylea, Lucentis, Beovu a depotní kortikosteroidy Ozurdex.


 • Špičkové přístrojové vybavení a profesionální přístup

  S maximální pečlivostí pečujeme o zrak našich pacientů a při vyšetření používáme pouze nejmodernější přístrojovou techniku při zajištění přísných hygienických norem. Profesionální a zároveň osobní přístup k pacientům je u nás samozřejmostí.

V den zákroku

Na základě komplexního očního vyšetření na naší klinice lékař rozhodne,
zda je pro vás operace šedého zákalu dobrým řešením.

Také vám doporučí nejvhodnější čočku s ohledem
na vaše preference vidění.


 • Operační den

  Na klinice strávíte v den operace přibližně 3 hodiny. Před zákrokem je nutné oko pacienta připravit kapkami (anestetikum a dezinfekce), samotná operace pak trvá asi 20 minut. Po vstupu na operační sál vám sestra vše vysvětlí.


 • Zákrok je bezbolestný

  Operace je prováděna na operačním sále v poloze vleže, znecitlivění oka je zpravidla lokální.


 • Na sále po operaci

  Po skončení operace vás sestry doprovodí z operačního sálu do místnosti pro odpočinek.


 • Zajistěte si doprovod

  Zákrok probíhá ambulantně. Domů budete odcházet se zalepeným okem. Je vhodné si proto zajistit doprovod, který vás po zákroku na klinice vyzvedne. Řízení auta bezprostředně po operaci šedého zákalu není možné.

Často kladené dotazy

Operace šedého zákalu patří mezi nejčastější a nejefektivnější chirurgické zákroky.

 • Je možné šedý zákal léčit?

  Šedý zákal nejde léčit. Jediná možná cesta vede přes operaci. Zákrok je bezbolestný a probíhá v lokální anestezii v ambulantním režimu.

 • Kolik stojí operace šedého zákalu?

  Pro plátce zdravotního pojištění hradí operaci šedého zákalu pojišťovny.
 • Kdy je vhodné podstoupit operaci šedého zákalu?

  Operaci je vhodné podstoupit hned, jakmile vám šedý zákal začne zhoršovat vidění. Operaci můžete podstoupit v průběhu celého roku.
 • Jak dlouho trvá rekonvalescence?

  Následující den po operaci šedého zákalu je odstraněn z oko obvaz, pacient poté se může samostatně pohybovat. Další doporučení vám sdělí ošetřující lékař.

O klinice

Pracoviště se specializuje na diagnostiku a léčbu očních nemocí hlavně dospělého věku. Zkušení specialisté svého oboru a přístrojové vybavení umožňují časnou diagnostiku glaukomu, sítnicových i neurogenních poruch pomocí nejmodernějších postupů. Dosahujeme výborných výsledků v mikrochirurgických operacích jak předního, tak zadního segmentu oka. Jedná se o operace spojivky, rohovky, laserové a mikrochirurgické operace glaukomů, katarakty s použitím nejmodernějších implantátů. Všechny operace se provádějí ambulantně.  Spolupracujeme s klinikami a ambulancemi doma i v zahraničí.

Zobrazit více

 • 27 let zkušeností
 • 19 lékařů
 • 15 sester

Více o nás

Kde nás najdete?

V Hůrkách 1296/10,
Praha 5 - Stodlůky, 158 00

 • Metro Trasa B
  2 minuty pěšky od stanice Hůrka
  nebo 6 minut ze stanice Nové Butovice

Co o nás říkají?

Přečtěte si příběhy našich pacientů.

Špičková OK JL 👁👀.
💣.
Pan docent,paní docentka,
další lékaři,sestřičky,........
jsou👍.
Poděkování ze ❤ všem. 👩‍ .

Božena S.

Jsou zde skvělí specialisté, pečliví a vysoce odborní. Komu nevadí dlouhá čekací doba, mohu bezvýhradně doporučit.

Jaroslav K.

Zákrok: Vyšetření zraku

Jsem klientem této kliniky již více jak 10 let. Zmiňované dlouhé objednací lhůty jsou důkazem velkého zájmu klientů o léčbu. Letos v květnu jsem podstoupil operaci šedého zákalu obou očí. S výsledkem i celkovým přístupem jak lékařů tak sester jsem nadmíru spokojen. Klinika velká 1.

Petr Z.

Zákrok: Operace šedého zákalu

Kontaktní formulář

  Ordinační hodiny

  PO 07:00 - 18:00
  ÚT 07:00 - 18:00
  ST 07:00 - 18:00
  ČT 07:00 - 18:00
  07:00 - 12:00

  * Poslední pacient bude přijat max 30 minut před koncem provozní doby ordinace

  Kontakty

  (+420) 232 232 310
  (+420) 737 376 752
  volejte v době ordinačních hodin

  info@klinikajl.cz

  Nahoru Objednat se