Menu

Senioři dostanou kvalitní péči o zrak

S přibývajícím věkem se často zhoršuje zrak a objevují se různá oční onemocnění a vady. Proto by právě senioři neměli zapomínat na kvalitní péči o zrak a opomíjet důležitá oční vyšetření. A to je i  důvod, proč se na cestě za dobrou věcí spojily tři organizace z Prahy 13 – Oční klinika JL, Dům sociálních služeb Lukáš a Městská část Praha 13.

Během února se tak setkají zástupci renomované Oční kliniky JL se členy Klubů seniorů, kteří působí právě v Domě sociálních služeb Lukáš. Setkání proběhnou od pondělí 19. února do čtvrtka 22. února a v úterý 27. února. Seniory čekají zajímavé přednášky, semináře a také vyšetření zraku.

vyšetření zrakuSprávné informace jsou základ

Senioři dostanou spoustu zajímavých a užitečných informací. Na téma anatomie oka jim bude přednášet nový primář Oční kliniky JL, MUDr. Ivan Fišer, Ph.D. Odpoví také na všechny zvídavé otázky účastníků a vyjádří se k častým pověrám, které okolo léčby očních chorob kolují. Nebudou chybět ani praktické tipy, jak mohou být senioři aktivní a preventivně o svůj zrak pečovat.

Připravena je spousta očních vyšetření

Účastníci budou mít možnost využít preventivní oční vyšetření. Půjde o vyšetření u optometristy, který vyhodnotí dioptrický stav a zhodnotí, jestli je korekce, kterou senioři používají, správná.

Oční lékaři vyšetří zrak pomocí přístrojů biomikroskop a oftalmoskop a doporučí případnou léčbu či zákrok. Účastníci mohou absolvovat i vyšetření tzv. syndromu suchého oka. Tomu se bude věnovat Mgr. Nela Kočárková, vedoucí lékárnice z Lékárny Poliklinika Hůrka.

Na setkání nebude chybět ani MUDr. Markéta Hellerová, medicínská ředitelka a členka představenstva společnosti Innova Healthcare, RNDr. Jiří Mašek, ředitel Střediska sociálních služeb Prahy 13 a Ing. David Vodrážka, starosta Prahy 13. Všechny přednášky i zdravotní vyšetření jsou pro seniory samozřejmě zdarma.
Je nám ctí, že můžeme přispět k lepšímu očnímu zdraví pražských seniorů. I ti totiž dobrý zrak ke svému každodennímu životu potřebují, ale je pro ně obtížnější za kvalitní zdravotní péčí cestovat.

 

 

 

Podobné články

16. 2. 2024

Správné držení těla? Základní tipy pro zdravé pracovní návyky

Z ostatních klinik

22. 5. 2024

Jak se dostat po porodu zpět do kondice? Máme pro vás několik tipů

21. 5. 2024

Infuzní terapie vitamínem C: Skvělý způsob, jak posílit imunitu

21. 5. 2024

Objevte široké možnosti rehabilitace: S čím vším vám pomůžeme?

Nahoru