I-HC aktuálně - Innova Healthcare a.s.

Editorial magazínu MINT

Dámy a pánové,
je mi velkým potěšením Vám představit nový časopis MINT, který tímto prvním číslem přivádíme na svět coby pravidelný magazín pro zaměstnance, obchodní partnery a přátele finanční skupiny GAIN. Když jsme přemýšleli nad jeho obsahem, měli jsme od začátku jasno, že ho chceme v prvé řadě věnovat tématu zdraví. Péče o zdraví tvoří největší část aktivit naší společnosti, bez nadsázky se dá říct, že je to její podnikatelská DNA. Dalším předmětem našeho zájmu je svět financí a investic, kterému se budeme v našem magazínu v budoucnu věnovat. Stejně tak v něm chceme pravidelně dávat prostor kultuře a umění. A proč právě název MINT? Je to slovo, které v angličtině evokuje čistotu, férovost, svěžest... Přáli bychom si, abyste si právě tyto atributy spojovali s naším časopisem a také se společnostmi GAIN a Innova Healthcare, která všechny naše aktivity ve zdravotnictví zastřešuje.
Úvodní článek prvního čísla jsme přirozeně věnovali představení finanční skupiny GAIN a jejím dvěma zakladatelům, pánům Michalu Šindlerovi a Lukáši Uhlíkovi, bez kterých by tato společnost nebyla to, čím je dnes – úspěšným finančním investorem a zároveň významným poskytovatelem zdravotní péče v České republice. Následuje výborný rozhovor Kláry Říhové s Cyrilem Höschlem, zakladatelem a ředitelem Národního ústavu duševního zdraví, nejen o lidském štěstí. Seznámíme Vás také s technologickými trendy, které podle našeho názoru budou tahouny globálního ekonomického růstu v příštích letech a Veronika Dlouhá Vás ve svém poutavém článku provede historií dynastie Petschků, jež se svou pílí a podnikatelským umem vypracovala během několika desítek let na nejbohatší rodinu předválečné střední Evropy. Doufáme, že Vás také potěšíme krásnými snímky oceňovaného fotografa Kevina V. Tona z jeho cest po Moldávii, a že se Vám bude líbit grafická podoba časopisu, za kterou stojí právě tento kreativec.
Za redakci časopisu MINT a za celou společnost GAIN Vám přeji báječné léto a spoustu toho, co dnes všichni potřebujeme možná ještě více než dříve – pevného zdraví!

Radek Mixtaj

Podobné články

5. 4. 2024

Rozhovor s MUDr. Josefem Doležalem: Chirurgie v Lípě se neustále rozvíjí

2. 2. 2024

Innova Healthcare na veletrhu Medidays 2024

2. 11. 2023

Innova Healthcare podporuje inovativní přístup s důrazem na praxi, proto byla součástí Veletrhu práce ve zdravotnictví

Z ostatních klinik

22. 5. 2024

Jak se dostat po porodu zpět do kondice? Máme pro vás několik tipů

21. 5. 2024

Infuzní terapie vitamínem C: Skvělý způsob, jak posílit imunitu

21. 5. 2024

Objevte široké možnosti rehabilitace: S čím vším vám pomůžeme?

Nahoru