Komplexní preventivní Oční
prohlídka

Oční vyšetření

Vidíte jako ostříž?

Zrak je jeden z nejdůležitějších smyslů člověka, získáváme jím až 90% všech informací! Poruchy zraku může vyvolat celá řada očních, ale i některá celková onemocnění. Moderní technologické vybavení našeho pracoviště a především špičkový lékařský tým naší oční kliniky je zárukou přesné diagnostiky a kvalitní péče při potížích s viděním.

Co je předmětem prohlídky?

1. Prevence a diagnostika očních chorob (vrozených nebo získaných), nemoci sítnice, rohovky, duhovky, oční čočky a/nebo cév na očním pozadí
  2. Případná onemocnění objevit již v počátečním stadiu a tím umožnit lepší prognózu léčby

• MUDr. Katarína Chuchmová

oftalmoložka

• 45 – 90 minut

časová náročnost

Obsah prohlídky

• Vyšetření zrakové ostrosti do dálky a do blízka
  • V indikovaných případech zjištění rozsahu zorného pole na počítačovém perimetru
  • Zjištění refrakčních vad oka
  • Následně eventuálně podrobné vyšetření zrakových funkcí, měření refrakčních vad a stanovení jejich korekce optometristou v Optice JL
  • V rámci vyšetření se zaměřením na včasný záchyt závažných poruch vidění, jako je zelený zákal, i změření nitrooční tenze na bezkontaktním tonometru a vyšetření očního pozadí

Kontaktní formulář

Prohlídky z Programu komplexní preventivní péče jsou určeny pro jednotlivce i firmy!
Zvažujete náš Program komplexní preventivní péče jako benefit pro Vaše zaměstnance?
Neváhejte nás kontaktovat, firemním klientům rádi vytvoříme nabídku na míru.

Často se ptáte

• PRO KOHO JE VHODNÁ?

Pro všechny starší 18 let, kteří pracují denně dlouhé hodiny za počítačovým monitorem, které trápí potíže se zrakem, zhoršeným viděním, pro ty, které sužují časté bolesti hlavy, pro všechny starší 40 let, kteří by měli chodit na pravidelné oční prohlídky jednou ročně, ale také pro všechny, kteří nemají se zrakem žádný dosud zjištěný problém, v rámci pravidelné preventivní péče, důkladné oční vyšetření totiž může odhalit i některá závažná celková onemocnění.

• CO PROHLÍDKA OBSAHUJE?

Jde o velmi podrobné vyšetření zraku, zrakové ostrosti do blízky a do dálky, vyšetření refrakčních vad oka, příp. předpis korekce, vyšetření rozsahu zorného pole perimetrem*, vyšetření očního pozadí*, měření nitrooční tenze, v případě klinických zjištění je samozřejmostí možnost navazující oční péče vč. chirurgických zákroků.(*v lékařem indikovaných případech)

• CO JE CÍLEM PROHLÍDKY?

Cílem komplexní oční preventivní prohlídky je diagnostika a prevence očních chorob (vrozených nebo získaných), nemoci sítnice, rohovky, duhovky, oční čočky a/nebo cév na očním pozadí, objevit případná onemocnění již v počátečním stadiu a tím umožnit lepší prognózu léčby.

• JE NUTNÁ SPECIÁLNÍ PŘÍRAVA?

Ano, nosíte-li kontaktní čočky, před oční prohlídkou si je, prosím, nenasazujte a pokud nosíte brýle, nezapomeňte je přinést s sebou lékařce ke kontrole. Zároveň také doporučujeme na vyšetření nejezdit autem, a to pro případ, že by byla potřeba oči před vyšetřením rozkapat speciálními kapkami, několik hodin po vyšetření můžete vidět rozmazaně. Čas k normalizaci vidění je individuální.

• JAKÁ JE ČASOVÁ NÁROČNOST PROHLÍDKY?

Komplexní oční vyšetření trvá přibližně 45 – 90 min.

• KOLIK STOJÍ KOMPLEXNÍ OČNÍ PROHLÍDKA?

Prohlídka stojí 2.900,-Kč.

• PROČ BYCH SI MĚL/A VYBRAT OČNÍ PROHLÍDKU CPC by I-HC?

Protože naše oční klinika je špičkovým pracovištěmmnohaletou tradicí v oblasti oftalmologie a oftalmochirurgie. Disponujeme moderními technologiemi a zkušenými odborníky, od r. 2019 máme status Centra specializované péče pro terapii centrovou biologickou léčbou. V případě zjištění v rámci komplexní oční preventivní prohlídky se o Vás postaráme i nadále.

• KDO PROHLÍDKU PROVÁDÍ?

Naše skvělá oftalmoložka MUDr. Katarína CHUCHMOVÁ, empatická a zkušená oční lékařka, která se kromě ambulantní péče aktivně věnuje také oční operativě. U paní doktorky budete v nejlepších rukou.

Co o nás říkají?

"Na poliklinice Hůrka v pražských Stodůlkách jsem v lednu 2023 absolvoval komplexní lékařskou prohlídku, kde mě v rámci jednoho dopoledne čekala vyšetření na odděleních interny, kožní, oční a fyzioterapie. Téměř po celou dobu mi byla průvodcem, rádcem i příjemnou společností zdravotní průvodkyně. Všichni ošetřující lékaři, lékařky i ostatní zdravotnický personál mě mile překvapil svým vystupováním, přístupem a ochotou. Pomyslnou třešničkou na dortu byl vynikající „nemocniční“ oběd, který bych ve standardních zdravotnických zařízeních považoval za Sci-Fi :) Určitě mohu jen doporučit.“

Jan Horký

Preventivní superkomplexní prohlídka

“V říjnu 2022 jsem absolvoval komplexní lékařskou prohlídku na poliklinice Hůrka v Praze Stodůlky. V rámci jednoho dopoledne jsem absolvoval řadu vyšetření, která jsou důležitá pro možnost komplexního vyhodnocení zdravotního stavu. Veškeré služby mi byly poskytnuty ve velmi vysoké profesionální kvalitě. Jsem rád, že jsem se po dlouhé době u lékaře cítil jako vážený pacient. Takto si představuji poskytování zdravotních služeb v 21. století. Služby polikliniky Hůrka mohu všem vřele doporučit.”

Petr Ulč

Preventivní superkomplexní prohlídka